عرضه فرز الماسه دندانپزشکی در کرج

دندانپزشکی یکی از مهمترین خدمات پزشکی است که کیفیت آن به تخصص پزشک و ابزار و تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد. عرضه بهترین یونیت دندانپزشکی کاستلینی و انواع فرز الماسه دندانپزشکی از طریق این مجموعه با مناسب ترین قیمت به صورت آنلاین انجام در اختیار شما قرار داده شده .

فرز الماسه دندانپزشکی

آشنایی با انواع فرز دندانپزشکی

انواع فرز های دندانپزشکی از نظر شکل ظاهری قطعاتی کوچک مانند مته هستند که به هند پیس متصل شده و برای برش دادن بافت های سخت مثل استخوان و دندان مورد استفاده قرار می گیرند.
[highlight color=”yellow”]عملکرد این چرخنده های کوچک از طریق کندن و برش دادن و یا ساییدن بافت سخت دندان انجام می شود.[/highlight]
علاوه بر این برای هموار کردن سطح دندان پس از ترمیم و برداشتن اضافه های ترمیم های همرنگ دندان و آمالگام مورد استفاده قرار می گیرند.
این ابزار و تجهیزات در شکل ها، سایز ها و جنس های مختلفی در بازار عرضه می شوند که با توجه به نوع نیاز پزشک متخصص و روش درمانی مورد نظر انتخاب می شوند. اسم انواع فرز دندانپزشکی بر حسب جن مواد اولیه آنها را  می توان اینگونه معرفی نمود:

[tie_list type=”checklist”]

  • فرز های استیل
  • فرز های کاربایدی
  • فرز های الماسی
  • فرز های سرامیکی
  • فرز های پلیمری

[/tie_list]

البته نامگذاری های دیگری نیز برای این محصولات در بازار وجود دارد که انواع فرز را با این اسامی معرفی می کنند: فرز شعله شمعی، فرز چمفر، فرز شولدر، فرز فیشور، فرز سیف اند، فرز روند، فرز پرداخت، فرز کارباید توربین.

دقت در انتخاب درست این محصولات کمک می کند تا اهداف با ارزش دندانپزشک در ارائه خدمات درمانی مناسب با بالاترین سطح کیفیت محقق شده و بیمار در حین مراحل درمان راحتی و آرامش بیشتری داشته باشد.

در ادامه شما را با چگونگی سفارش یونیت دندانپزشکی میلیونیکو و رول اتوکلاو در وب سایت آشنا می کنیم.

فرز الماسه دندانپزشکی

راهنمای خرید انواع فرز و صفحه فرز

اهمیت انتخاب درست انواع فرز بر حسب جنس و شکل ظاهری در دندانپزشکی بسیار بالاست. چرا که انتخاب درست این قطعات کوچک چرخنده تاثیر زیادی در کیفیت خدمات ارائه شده توسط دندانپزشک و نیز درمان نهایی خواهد داشت.
با توجه به گسنرش همزمان کیفیت و کمیت خدمات دندانپزشکی و ترمیم های دندانی و پیشرفت هایی که در زمینه استفاده از ترمیم های همرنگ دندان مثل انواع کامپوزیت، وجود داشته است، انتخاب درست نوع فرز نیز مورد توجه قرار گرفت.
به همین جهت تاثیر کارایی انواع فرز الماسه دندانپزشکی و کارباید بر استحکام باند کامپوزیت به عاج مورد بررسی قرار گرفت.
نتایج به دست آمده این موارد را نشان دادند:

  1. قدرت استحکام باند برشی در فرز الماسی به طور میانگین 67/17mpa ئ انحراف معیار این فرز 41/4 بود.
  2. قدرت استحکام باند برشی برای فرز کارباید به طور میانگین 51/14mpa و انحراف معیار 18/5 برآورد شد.

با تجه به این میزان اختلاف معنا دار استفاده از انواع فرز بر استحکام باند عامل در باندینگ سلف اچ به عاج موثر تشخیص داده شد.
بر این اساس استفاده از فرز الماسه دندانپزشکی در سطح عاج دندان نتیجه بهتری را حاصل می کند. این فرز ها از بهترین و با کیفیت ترین نوع الماس تهیه می شوند و جهت استفاده در توربین مناسب می باشند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما