فروش آمالگام دندان ایرانی در انواع مختلف

آمالگام دندان ماده ای است به رنگ سیاه یا نقره ای که در دندانپزشکی ها از این ماده به عنوان پر کننده استفاده می کنند.جنس آمالگام معمولا از نیکل، روی و نقره است که به نسبت مشخصی با جیوه ترکیب شده که در نهایت ماده ای فرم پذیر و براق تولید شده که برای ترمیم دندان مناسب است.
آمالگام دندان

آشنایی با آمالگام یک سطحی

آمالگام یک سطحی یک ماده انعطاف پذیر بوده که در دندان پزشکی ها به چند دلیل از آن به کار می برند.
از جمله این دلایل: ارزان بودن آن، در دسترس بودن آن و استفاده آسان از آن در مدت جای گذاری در دندان.
آمالگام برای مدت کوتاهی نرم می ماند پس می تواند حجم های نامنظم و نامتقارن دندان را به راحتی پر کند و سپس سفت شود. همچنین طول عمر آمالگام نسبت به دیگر مواردی که به منظور پر کردن دندان از آنها استفاده می شود خیلی بیشتر است.
معمولا در بین مردم شایع است که آمالگام با توجه به جیوه ای که در آن به کار برده شده است برای سلامتی زیان آور بوده ولی در حقیقت مقدار جیوه آن قدر کم است که هیچ خطری برای سلامتی ندارد.
معمولا کمتر از ۵۰ درصد وزن آمالگام را جیوه و باقی آن را دیگر فلزات مثل نقره و غیره تشکیل می دهند.
قدمت این ماده در دندان پزشکی ها به ۱۸۰ سال می رسد.
آمالگام به شکل خیلی خوبی تمام درزهای موجود در دندان را با توجه به خاصیت نرم بودنی که دارد پر می کند و این خود باعث جلوگیری از پوسیدگی مجدد می شود.
همچنین این ماده معایبی نیز دارد که می توان به بدشکل و بدرنگ بودن آن در دهان اشاره کرد.
با توجه به رسانا بودن آمالگام در سرد و گرم شدن دهان تاثیر بیشتری بر روی مینای دندان داشته که این موضوع برای افراد حساس خوشایند نیست و پرکردن دندان با مواد کامپوزیتی را ترجیح می دهند.
لازم به ذکر است که این حساسیت بعد از یک الی دو ماه برطرف می شود.
پر کردن با آمالگام نیازی به تراشیدن داخل دندان ندارد.
آمالگام دندان

عرضه کننده عمده آمالگام سفید

معمولا مردم دوست دارند دندان هایی سفید و درخشان داشته باشند اما در این بین بعضی از افراد دندان هایشان با توجه به جنس دندان دچار پوسیدگی می شود که باید آن را ترمیم کنند اما بهترین نوع ترمیم، ترمیم با آمالگام است.
ولی در گذشته یکی از معایب این مواد رنگ آنها بوده است که به رنگ سیاه و نقره ای بوده اند به همین دلیل کسانی که دندان های آنها دچار پوسیدگی بود ترجیح دادند از روش های بدتر ولی با رنگ سفید که طول عمر کمی داشتند استفاده کنند.
اما با پیشرفت علم محققان توانستند آمالگام سفید را به بازار عرضه کنند. که علاوه بر خواص بهتری نسبت به سایر روش ها رنگ آن نیز سفید است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما